Informator

Zawsze najgorsze są początki... 
Ze zbieraniem autografów jest tak samo, nie wiemy jak się za to zabrać, ale chcemy to robić. 
Zakładka informator posłuży za odpowiedzi na podstawowe pytania do tegoż hobby. 
1. Jakie są metody zdobycia autografu?
- Podstawowym sposobem jest oczywiście zdobyć podpis osobiście. Jeśli jesteśmy poinformowani, że dana osoba będzie u nas w mieście (lub pobliżu) na koncercie bądź w innej okoliczności, najlepiej jest się wybrać na taki pokaz. Po nim poczekać, aż gwiazda wyjdzie do fanów i zacznie rozdawać. Jeśli to tego nie dojdzie musimy wziąć sprawy w swoje ręce. 
-  Poprosić kogoś, aby zgarnął dla nas podpis, jeśli my nie mamy możliwości. 
- Sposobem mi do niedawna znanym jest list. Do większej koperty wsadzamy wiadomość (list), zdjęcie lub plakat do podpisu, kopertę ze znaczkiem zwrotnym i adresem do nas. 
- E-mail. Tej metody używam dość często, ponieważ pozwala mi zaoszczędzić na znaczkach. Znajduję adres (najczęściej jest on na oficjalnej stronie)  i piszę. Przedstawiam się, piszę ile mam lat. Wyjaśniam dlaczego lubię tę postać i proszę o wysłanie do mnie autografu. Na końcu oczywiście podaje swój adres np.

Jan Kowalski
ul. Kwiatowa 5
 00-000 Warszawa

Najczęściej odpowiedź dostaję po kilku dniach, jednak zawsze są wyjątki od reguły. 
2. Jakie zdjęcie do koperty? 
Na początku sama miałam z tym duży problem, bo temat wywoływania zdjęć był mi zielony. Jeżeli mamy zwykłą kopertę C4, najlepiej jest wywołać sobie zdjęcie rozmiaru 10x15. Takie jest największe, jakie może się zmieścić. Idąc do fotografa dodajemy dane zdjęcie na pendrive'a lub płytę, a następnie dajemy pracownikowi punktu. 
Polecam zdjęcie matowe
3. Co oznaczają te dziwne skróty ?
SASE - Send Addressed Stamped Envelope - zaadresowana koperta zwrotna ze znaczkiem. 
SAE - Send Addressed Envelope - zaadresowana koperta zwrotna bez znaczka.
IRC - International Reply Coupon - kupon międzynarodowy. Można go wymienić na znaczek w danym kraju (jest dość drogi  bo kosztuje ok. 5 zł). Wsadza się go do koperty, którą wysyłamy do osoby, od jakiej chcemy autograf. 
COA - Certificate Of Authenticity - Certyfikat autentyczności, w tym przypadku autografu. 
LOR - Prośba o autograf.
IP - Autograf zdobyty osobiście. 
PP - Autograf nadrukowany, nieoryginalny. 

Na razie tylko tylko mi przychodzi do głowy. Jeśli frustrują was inne pytania, piszcie na e-maila : autografy010@onet.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz się podzielić swoim blogiem, wejdź i skomentuj zakładkę "Księga Gości", nie spamuj mi zwykłych postów. Tam umieszczę Twój link. :)

Skontaktuj się ze mną! Pisz na e-maila : autografy010@onet.eu